Kozieradka mielona - sklep fitlland.pl

KOZIERADKA MIELONA

16,62 zł

KRAJ POCHODZENIA: INDIE

SKŁAD: 100% KOZIERADKA MIELONA

Wielkość opakowania
Rodzaj opakowania

Kozieradka mielona jest dodawana jako przyprawa do sałatek, serów żółtych, białych, zup i potraw z warzyw. Używana jest do mieszanek ziołowych. Nasiona kozieradki jest popularna w kuchni indyjskiej. Kozieradka ma działanie wzmacniające organizm, ułatwia trawienie pokarmów i regenerację wszystkich tkanek.

Kozieradka mielona to mielona nasiona kozieradki (Trigonella foenum-graecum), rośliny z rodziny bobowatych. Kozieradka jest uprawiana w różnych częściach świata i jest ceniona za swoje właściwości smakowe i zdrowotne.

Kozieradka ma charakterystyczny smak i zapach, który przypomina mieszankę cynamonu i siana. Jest to popularny składnik w kuchniach świata, zwłaszcza w kuchni indyjskiej, gdzie jest używana do przyprawiania mięsa, ryb, curry i zup. Kozieradka mielona jest również stosowana jako składnik wypieków, jak chleb czy ciasta.

Kozieradka mielona jest bogata w składniki odżywcze, w tym błonnik, białko, witaminy i minerały. Zawiera również flawonoidy i polifenole, które wykazują właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Kozieradka mielona jest również bogata w saponiny i alkaloidy, które mają korzystny wpływ na zdrowie.

Kozieradka mielona może być kupiona w sklepach spożywczych lub przygotowana w domu poprzez zmielenie świeżych nasion kozieradki w młynku do kawy lub w młynku do przypraw. Może być przechowywana w szczelnie zamkniętym pojemniku w chłodnym i suchym miejscu przez kilka miesięcy.

Fitlland
60 Przedmioty

Opis

WARTOŚCI ODŻYWCZE W 100G PRODUKTU
1352 kJ 323 kcal
TŁUSZCZ
6,4 g
W TYM KWASY TŁUSZCZOWE NASYCONE
1,5 g
WĘGLOWODANY
58,4 g
BIAŁKO
23 g
BŁONNIK
24,6 g
SÓL
0,16 g

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password