Orzechy, orzeszki ziemne w skorupce - sklep fitlland.pl

ORZECHY ZIEMNE W SKORUPIE

19,80 zł

Skład: 100% orzechy ziemne w łupinkach

Kraj pochodzenia: BRAZYLIA

Wielkość opakowania
Rodzaj opakowania

Orzechy ziemne arachidowe, czyli popularne fistaszki, posiadają wyjątkowe właściwości i wartości odżywcze. Przede wszystkim zawierają najwięcej białka ze wszystkich orzechów, co wykorzystuje się m.in. w kulturystyce. Ponadto orzeszki ziemne są sprawdzonym afrodyzjakiem. Jednak orzeszki ziemne mogą wywołać alergię, dlatego powinny z nich zrezygnować m.in. kobiety w ciąży. Pochodzące z Brazylii arachidy mają najwięcej białka ze wszystkich orzechów.

Posiadają także rekordową ilość witaminy B3 (niacyny). Ponadto są wartościowym źródłem tłuszczu (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe), błonnika oraz witamin i składników mineralnych (zwłaszcza potasu).

Orzeszki ziemne w skorupce to popularny przekąska, która jest w Polsce bardzo popularna. Orzeszki ziemne to bogate źródło białka roślinnego, tłuszczów, błonnika i witamin, w tym witaminy E i B3. Spożywanie orzeszków ziemnych może pomóc w utrzymaniu zdrowia serca, obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi oraz zapobieganiu cukrzycy.

Orzeszki ziemne w skorupce są łatwo dostępne w sklepach spożywczych i na rynkach. Aby cieszyć się ich smakiem, należy po prostu otworzyć skorupki, co jest najłatwiejsze, gdy orzeszki są świeże. Orzeszki ziemne w skorupce można również łatwo prażyć w piekarniku lub na patelni, aby nadać im dodatkowego smaku i chrupkości.

Jednak należy pamiętać, że orzeszki ziemne w skorupce mogą być trudne do przełknięcia dla niektórych osób, zwłaszcza dla dzieci, które mogą się zatkać orzeszkami w gardle. Dlatego zawsze należy spożywać je ostrożnie i pod nadzorem dorosłych.

Fitlland
50 Przedmioty

Opis

WARTOŚCI ODŻYWCZE W 100G PRODUKTU
2614 kJ /631kcal
TŁUSZCZ
51,75 g
W TYM KWASY TŁUSZCZOWE NASYCONE
7,5 g
WĘGLOWODANY
12,9 g
W TYM CUKRY
4,8 g
BIAŁKO
25,2 g
BŁONNIK
6,8 g

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password